| anonim_4396 a întrebat:

Deci, sunt la liceul economic Ion Ghica din Bacau. Pe profil de economie, faza e ca nu-mi place deloc. Nici contabilitate, nici economie, nici calitatea produselor. Is pribile, nici nu le inteleg. As vrea sa merg la mate-info. Voi ce credeti?
Adica, mate imi place, informatica nu prea am facut, dar cred ca o sa ma descurc. Problema e ca nu stiu ce fac cu: fizica si chimia, astea fiin unele din materii care se dau la bac. Nu ma pricem deloc.
Acum cer parerea voastra, ar fi bine sa ma mult la mate-info? Desigur in alt liceu.
Imi puteti spune un liceu?
Ps: media mea de admitere a fost 8 si putin.
Dau funda!
Scuzati daca nu e categoria potrivita

8 răspunsuri:
| CsGO16 a răspuns:

Parerea mea nu te transfera, eu zic ca ramai la economie. si eu sunt aceleasi profil si este fain si plictisitor si usoare degeaba. mate le faci tu esti inteligent decat sa mergi la mate info, face 8 ore pe sapt mate info...

| PsHiiQue a răspuns (pentru CsGO16):

Dar de ce sa raman la profilul asta daca nu imi place?
faza e ca eu m-am transferat in alta clasa la inceput de an din motive banale. Iar cei din clasa actuala au facut alte chestii la contabilitate si chiar nu le pot intelege. Cer un sfat de incurajare nu de descurajare.

| CsGO16 a răspuns (pentru PsHiiQue):

Ce nu intelegi la contabilitate? nu ii asa de greu, intreaba la profa ce nu ai inteles.

| CsGO16 a răspuns (pentru CsGO16):

Daca nu iti place, du-te in alta parte. cere scutire la conta

| PsHiiQue a răspuns (pentru CsGO16):

Nu cred ca v a sta ea sa imi explice toate lectiile si +ca nici nu imi place

| CsGO16 a răspuns (pentru PsHiiQue):

Daca te transferi, o sa fie mai greu decat unde te-ai transferat, incearca sa treci peste.

| CsGO16 a răspuns (pentru PsHiiQue):

Cand treci in clasa 11 si nu mai faci bio fizica chimie. la bac se da rom, mate.si georga.

| PsHiiQue a răspuns:

Ps: (again) M-am gandit la Catolis sau Pedagogic