| RaduMarsin a întrebat:

Diferenta dintre liceul la care am intrat si liceul la care voiam este de 0, 03. Si este si mai aproape de casa. Mult mai aproape. Am vorbit cu parintii si au zis ca vor incerca sa vorbeasca cu directorii sa vada daca ma accepta acolo cu o mica "diferenta". Dar am depus deja documentele la liceul la care am fost repartizat. Daca ei ma accepta ce trebuie sa fac?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Stai un semestru, ai medie bună și faci cerere de transfer pe motiv că e mai aproape de casă.

| Iote a răspuns:

Reinscriere, probabil. Cu retragerea actelor de la vechiul liceu. Daca nu cumva nu se sugereaza un transfer (ar fi mai sigur).

| eckblume a răspuns:

Daca te accepta il puteti intreba pe director. Secretariatul se ocupa de acte.
Ele te-ar putea ajuta cu informatii mai clare.
PS: Nu stiu de ce, dar secretarele sunt mai acre, plictisite si irascibile. Asadar, nu te speria daca sunt neprietenoase.