| Biciclistul5242 a întrebat:

Din 14 septembrie pe noi ăștia care mergem la scoala o sa ne testeze pentru covid cu bâta aia sau ce ii?
Ca daca da eu nu ma duc, fac de acasa ca multi care au facut au zis ca e foarte nașpa si toata ziua te doare capul si stranuti incontinuu si iti mai si lacrimeaza ochii!
(Nu stiu de am pus în categoria buna dar aia e...)

52 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

În toate școlile din România orele se vor ține în format fizic față în față cu toți elevii în clasă!

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Îl doare in cot pe Orban că tu te poți îmbolnăvi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu dar o sa purtati botnite

| Biciclistul5242 explică (pentru gabicoo):

Ok frate dar eu am întrebat dacă ne vor testa pentru covid cu bățul ala ca sa stiu sa ma duc sau nu

| Biciclistul5242 explică (pentru anonim_4396):

Baaaaaaaa ce ma bucur, chiar imi place sa ma chinui la fiecare gura de aer!
Zici ca am astmlaughing

| gabicoo a răspuns (pentru Biciclistul5242):

Nu! Ăștia nu dau bani pentru măști, nu măresc alocațiile și pensiile și tu te temi că te vor testa obligatoriu! laughing
Nu dau ei bani pentru asta mergi liniștit la școală că nu te testează nimeni!

| Biciclistul5242 explică (pentru gabicoo):

Atunci ma duc ca na...trebe sa il termin! Mš oricum

| Biciclistul5242 explică (pentru gabicoo):

Dar stai ba ca nu o sa facem fata in fata cu toți elevii ca ne-o cumpărat Anisie pepsi glass si suntem rezolvatilaughing
Deșteaptă rau femeia asta ce sa mai...laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord, dar sa o faca doar in piata victoriei si doar pe 10 august

eu port botnita la fita sub nas de cate ori am ocazia doar ca sa fac in ciuda

| Biciclistul5242 explică:

Si aia cu astm cum rak o sa il poarte bai?
Ha?
Aia si fara masca se chinuie să ia aer ma apoi cu rahatul ala de masca care e fix 0?
Gandeste-te ma inainte sa zîci ceva ba

| LPCTSTR a răspuns:

Calmeaza-te! Pastreaza un limbaj adecvat, nu este nevoie de injurii.

Masca trebuie purtata, vrem sa scapam cat mai repede de virus, nu? Atunci, purtati masca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

„doar in piata victoriei si doar pe 10 august"

Așa ca o bună tradiție laughing laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Mai degrabă cred că celălalt trebuie calmat, sau dus la psihiatrie

| Biciclistul5242 explică (pentru LPCTSTR):

Nu pot sa ma calmez frate când văd oameni ca ăștia! Auzi ma la el "pe oricine nu poarta, chiar daca e o batrana de 60 de ani (moare de la lovituri? GHINION!)" pai i-aș pusca una de ar umbla 3 săptămâni invers ma!
Is curios ca si de mà-sa tot asa zice?

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma rog, hai sa pastram un limbaj adecvat si sa fim si noi in normalitatea firescului.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Biciclistul5242):

Nu stim ce relatie are dansul cu mama sa si nici n-avem de unde sti, nici c-ar fi relevant.
Gandeste-te ca unii vor cu patos "extremist" ca oamenii sa fie rationali, sa urmeze niste standarde etice. Asta este modul lui de-asi exprima dorinta alipirii oamenilor la aceste standarde.
Nu il condamn, vreau doar sa scapam, asta vrem toti.

| LPCTSTR a răspuns:

Pericolul este real si nu trebuie neglijat, simptomele nu sunt cele mai placute, iar simpla precautie ajunge sa salveze timpul ambelor parti: al tau si al celorlalti.

| Biciclistul5242 explică (pentru LPCTSTR):

"simptomele nu sunt cele mai placute "
Nici la gripa nu sunt cele mai placute!
Ultima dată când am fost in gripa a fost acum vreo 5 ani cred si atunci asa beteag am fost ca abia m-am ridicat din pat si m-a luat o amețeală de zici ca am băut vreo 8 beri!

| LPCTSTR a răspuns (pentru Biciclistul5242):

Surpinzator, eu am luat gripa o singura data pana acum si asta a fost anul asta, prin martie.
Cunosc simptomele, imi faceam constante griji pentru dozajul cu analgezice: le luam si tineau numai 2/3 ore, deci, restul timpului, ca sa nu fac supradoza, trebuia sa suport durerile de cap si frisoanele.

O chestie ciudata este ca am luat gripa de la un coleg de munca pe care l-am atins pe umar, in timp ce restul familiei nu a luat nimic de la mine cat am stat acasa.

| Biciclistul5242 explică (pentru LPCTSTR):

Si la mine acum in februarie mama mea a luat gripa si a avut febra si toate astea, am băut, am mâncat dupa ea si n-am pățit nimic

| Cosmin86 a răspuns:

Da, se vede ca stai la tara.

| Biciclistul5242 explică (pentru Cosmin86):

Bine ma ca tu, orășean esti mai presus! Nu înjur de fel, dar când am văzut cati oameni urati la suflet sunt(unul din ei esti tu) nu m-am putut abtine!

suntserios
| suntserios a răspuns:

In halul in care te exprimi nu e o problema daca nu te mai duci la scoala... La santier iti este suficient limbajul asta

| Fatamuntilor a răspuns:

Fiecare scoala va opta pentru forma in care elevii vor merge la scoala in functie de numarul de infectati la mia de locuitori,
IN cazul in care se ajunge la forma fizica, adica fata in fata va trebui sa porti masca in timpul orelor si va trebui pastrata distanta fizica mai ales in timpul pauzelor.Nu poti imprumuta au sa ceri cu imprumut rechizite.
Nu cred ca vi se face testul COVID, atata timp ca nu vi se asigura masti.Un test COVID e undeva pe 300 de lei.
Multumesc Domnului ca am terminat scoala in conditii normale, insa mi-e mila de elevii care fac acum scoala.

| Biciclistul5242 explică (pentru Fatamuntilor):

Aia e... terminăm si noi cumva!
Dar mersi de răspunshappy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si mie cand imi trimiteai mesaje private nici atunci nu te puteai abtine nu?

| Biciclistul5242 explică (pentru suntserios):

Eu tie? Ce ai fumat?laughing
Nici nu stiu cine esti ma apoi sa iti trimit mesaje? Is nou pe site-ul asta! Nu cunosc pe nimeni!
Cu cineva ma incurci!

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Biciclistul5242):

Https://imgur.com/a/KKK0ICI

hai ca acum dau mail si la admini

| Biciclistul5242 explică (pentru suntserios):

De ce mi-ai dat linkul asta? Si de ce dai mail la admini?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Biciclistul5242):

Sa iti rada contul sa nu mai injuri si sa iti vezi de prostiile tale in alta parte