| anonim_4396 a întrebat:

Din ce motive s-ar putea anula o lucrare la bac?

Răspuns Câştigător
| AnonimaOk a răspuns:

O lucrare de bac nu se anuleaza asa la orice prostie. E ceva serios. In general pe semne evidente - scris cu alta culoare, mai multe tipuri de scris, sublinieri, ingrosari vizibile si dese, incercuiri dese, buline, sageti, desene sau alte prostii.
Atunci cand unul dintre profesori sesizeaza ceva in neregula, propune anularea tezei insa asta se intampla doar daca e aprobata de o intreaga comisie care stabileste daca era un semn evident sau o eroare nevinovata a elevului facuta din obisnuinta, fara vreo intentie suspecta.

| BroascaCuElice a răspuns (pentru AnonimaOk):

Faza e că acolo unde trebuia să scriem "Examen bacalaureat" am scris un un pix iar materia și sesiunea cu un alt pix, deoarece acela nu îmi mai scria. pixul care l-am folosit prima dată scria mai subțire și avea o culoare de albastru mai deschis iar celălalt scria mai gros și era un albastru mai închis

| AnonimaOk a răspuns (pentru BroascaCuElice):

Ce sa spun, daca restul lucrarii este in regula nu ar trebui sa ai probleme. Am mai spus-o, o teza de bac nu se anuleaza cu una cu doua, la orice gand trasnit al unuia... Trebuie argumente solide care sa fie aprobate la nivelul unei comisii. E un examen serios, important in viata cuiva si cu asa ceva nici ei nu se joaca. Mai ales daca teza era ca si continut buna... Mult succes!

| BroascaCuElice a răspuns (pentru AnonimaOk):

Mersi, chiar n-aș vrea să am probleme de genul ăsta, deoarece am scris destul de mult(5 pagini) și n-am schimbat pixul cu intenție sau ceva de genul, pur și simplu nu mai mi-a scris pixul, aveam 3 pixuri cu aceeași pastă doar că nici unul n-a mai scris, probabil s-au emoționatlaughing

| AnonimaOk a răspuns (pentru BroascaCuElice):

Sper sa fie totul in regula. Acum ne tin si ei in suspans... ca nici eu nu mai pot de nerabdare si frica si emotii si... de toate! Sa luam toti 10 laughing sau cat mai mult!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda, "multumesc" pentru sfaturile voastre pline de "optimism" smr, ce-i cu voi oameni buni? Am vorbit cu profii examinatori si au zis sa stau linistit.

| Just4Joker075 a răspuns:

Atata timp cat ai scris cu pix albastru nu este nicio problema ca ai schimbat pixul, lucrarea se ea in calcul!