| Vassii a întrebat:

Din nefericire am ramas corigent la biologie in clasa a 10 a pe profilul stiintele naturii. Corigenta am sa o dau pe 23-24 iulie cu 2 profesoare destul de exigente. Intrebarea mea este daca va fi greu? Cum va fi? Este prima data cand trec printr-o astfel de experienta. As vrea sa raspunda cei care stiu despre ce este vorba.

2 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Nu trebuie sa iti faci griji, eu am fost la mate in generala si am avut un prof care cred ca era mai exigent decat ce ai tu acolo si tot m-a trecut in vara, asta fiindca am aratat putin interes sa incerc sa rezolv cateva exercitii din cele date, am stiut cateva formule si aia era, pana la urma ne-a trecut pe toti cei prezenti.Arata doar ca ai putin interes in acea materie, nu trebuie sa stii tot, doar chestii simple pe care vi le-a predat, si incearca sa vorbesti cat mai placut.O sa treci, stai linistit!

| Ionut58282856 a răspuns:

Pai si un baiat a patit asta. Citeste si tu vezi ce iti place si ce nu iar daca inveti cea mai rea greseala e sa stai doar cu biologia in brate, mai fa un instrumental, mai joaca un joc, uita-te la un serial etc. De-asta majoritatea nu invata ca cred ca trebuie sa stea constant cu o materie in mana. Mie mi-au placut geografia si istoria pentru ca legam informatiile intre ele. A da si apropo nu te stresa ca o sa uiti tot pentru ca chiar o sa uiti, creierul are auto-apararile lui iar asta e o auto-aparare, sa uiti tot ca sa nu te mai stresezi (creier prost) =)