| anonim_4396 a întrebat:

Din septembrie vreau sa merg la Liceul Teoretic la Stiinte ale Naturi, nu am inteles cum e cu optionalul, scoala il alege sau elevi?

2 răspunsuri:
| Ana96_3682 a răspuns:

Teoretic elevii. La mine in liceu optionalul a fost destul de "impus".
Dar sincer imi place. Cred ca depinde de scoala. La inceputul anului o sa iti dea probabil de completat un chestinar sau ceva...

| GriRazvan a răspuns:

Optionalul il aleg elevii... Tu decizi in ce vrei sa optezi..nu scoala.