| anonim_4396 a întrebat:

Din septembrie vreau sa merg la Liceul Teoretic la Stiinte ale Naturi si acolo se face optional din fizica, chimie sau biologie, nu am inteles cum e cu optionalul, scoala il alege sau elevi?

4 răspunsuri:
| crisiss a răspuns:

O sa alegeti un optional la una dintre materi dar nu cine sti ce e o ora chiar placuta mult mai libera decat la o ora noarmala la oricare dintre acele materi

| Georgyyyyyyy a răspuns:

Buna..si eu am avut tto asa cu optional. optional inseamna sa mai face o ora de ce vrei tu adica si clasa va alegeti o ora de romana sa zicem...bne di nce materii vreti..pe noi ne-a alsat sa ne alegem..ar trebui sa va lase si pe voi..in ce clasa esti?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@crisiss nu ai inteles intrebarea. Intrebarea era de fapt: Cine alege optionalul elevi sau scoala?

| Georgyyyyyyy a răspuns (pentru anonim_4396):

Elevii..scoala doar iti spune atat:aveti voie sa va alegeti din ce materii vreti... voi elevii alegeti