| Antisistem11 a întrebat:

Dincolo de succesele sale militare a fost Napoleon un om bun?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| Meme10Meme a răspuns:

Vin tarziu dar eu il apreciez pe Napoleon pentru ca avea interes sa faca Dacia [bine, in interesul sau dar totusi]. Si Napoleon III [daca nu ma insel] a sustinut unirea principatelor romane. Deci, eu il apreciez. Imperialismul nu-l apreciez dar mai bine Napoleon decat tarul ori kaiserul [ori ala din Austro-Ungaria].

| tonyc7 a răspuns:

Si-a iubit mult sotia, pe Josephine, deci putem spune ca da, si in viata personala a fost un om bun.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru tonyc7):

Cineva care vrea sa cucereasca NU poate fi "om bun"... nu conteaza de nici o culoare ABSOLUT NIMIC altceva

si asta e la nivelul de NOOOOO SHlT!

hai sa iti dau un alt exemplu, au existat un numar mare de nazisti de nivel inalt care conduceau lagare de concentrare si care la "servici" omorau evrei tot intr-o "veselie" fara pic de remuscare, dar cand ajungeau acasa erau familisti absolut perfecti, isi iubeau nevasta, copiii, animalele de companie, etc.
despre asa un nazist poti sa spui cu mana pe inima ca era un om bun?!? ca doar se incadreaza in "definitia" ta