| JessicaJessie22 a întrebat:

Dintre facutlatea de drept Nicolaie Titulescu si facutlatea Romano-Americana din Bucuresti, care este cea mai buna?

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Ca sa compari cele doua universitati trebuie sa fii facut un ciclu de studii la una si alt ciclu la cealalalta --- este foarte putin probabil sa gasesti pe careva care a urmat ciclul de licenta la "N. Titulescu" si un master la "Romano-Americana"( sau invers )!

Asadar, singura solutie spre a-ti face o impresie despre cele doua este sa rasfoiesti weebsite-ul fiecareia si sa aflii informatii despre : taxele anuale, corpul profesoral(cea mai importanta informatie asupra calitatii actului didactic!), costuri cazare si altele.

| Bondarel99 a răspuns:

Romano Americana e dotata cu tot ce trebuie si e preferata mai ales de cei cu bani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bondarel99):

Cum adică " dotata cu tot ce trebuie"?

| Bondarel99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mergi acolo si vezi cum arata campusul, apoi mergi si la Titulescu si fa o comparatie. Sau cauta pe net.

| Andreea278 a răspuns:

Roamno-Americana