| Dany21Andrei a întrebat:

Doresc sa aplic la facultatea de litere, universitatea Bucuresti pentru a deveni profesor de limba romana.
Daca nu intru vreau sa afli la facultatea de litere si arte, Sibiu. Pot avea exact aceleasi resurse de invata si toate cele si la aceasta facultate?
Nu inteleg de ce se numeste „... litere si arte". Sunt unite doua facultati intr-una, sau ce?
Funda persoanei care ma lamureste.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sună frumos, dar tu o să găsești litere pe acolo. Iar la Sibiu e oraș, nu mitici.