| MartinPope a întrebat:

Doresc sa invat toate timpurile verbale in engleza(present simple, past simple, present continous, etc.)
Imi puteti da un link catre un tabel/site de unde as putea invata foarte usor aceste timpuri? Va rog!
Am tot cautat, dar nu gasesc unul asa mai bun, care sa aiba de exemplu si axa timpului ca sa iti dai seama mai usor.
Funda!

3 răspunsuri:
| Justmeivy a răspuns:

Buna! Ai aici toate timpurile verbale in limba engleza:
https://www.slideshare.net/musteanumihaela/tabeltimpuriverbaleengleza

Sper ca te-am ajutat :))

| MartinPope explică (pentru Justmeivy):

Multumesc! Dar as vrea sa zica in engleza. Adica "present simple", nu prezent continuu(la asta mi-am dat seama, dar past simple continous sau altele mai complicate e cam greu sa le traduci in romana