| imaqtpie a întrebat:

Două întrebări

1. Dacă un profesor lasă corigent/repetent un elev, acesta primește mai puțin salariu?

2. Dacă un profesor bagă un elev în bac, iar acesta nu îl ia, profesorul primește mai puțin salariu?

Răspuns Câştigător
| KRLL a răspuns:

Nu la 1 si nu si la 2

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu am auzit niciodata de asemenea chestii

| T0T a răspuns:

Nu are nicio treabă una cu alta.

| dannyel86 a răspuns:

Salariul nu se calculeaza in functie de performantele elevilor (daca ii promoveaza sau daca ii lasa repetenti), ci strict raportat la statutul si pregatirea profesionala a cadrului didactic.

1. Nu.
2. Nu.

| anamariarot a răspuns:

Nu o să-i afecteze în niciun fel salariul lucrurile astea. El e pus acolo să evalueze corect, nu să treacă elevii pe ochi frumoși. Dacă de 4 știi, 4 meriți și rămâi cu acea notă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident ca nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, evident ca nu. In scoli sunt multi elevi care nu invata deloc, si nu este vina profesorului ca el ramane corigent sau nu intra in bac. Daca ar fi asa toti ar trece clasa.