| AliceAnnnnna a întrebat:

După ce se termina anul universitar (facultatea) mai primim diplome, premii cu media respectiva? Cum erau mențiunile, locul 1 etc. Mie îmi iese media 9, 90 pe semestrul 1 și ma gandeam sa iau și bursa.

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

E posibil ca, din semestrul II, sa iei bursa.
Premii si coronite nu se dau la facultate. Poate o diploma de Sef de Promotie, dar, si aia, abia daca termini TOTI anii de facultate si ai cea mai mare medie.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Primesti bursa. Premiu nu. La final de ani (toti anii) primesti si diploma.

| Wr3nch a răspuns:

Nu. Primesti doar bursa daca ai medie si o diploma speciala la final ca sef de promotie.

| bmerry a răspuns:

O singura diploma va avea înscrisă pe ea media: cea de licența (dar este vorba de media de la licența, nu media pe ani). Cu media asta te încadrezi pentru bursa, dar din câte știu eu, se oferă pe an, nu pe semestru.