| CostiAbets18 a întrebat:

Dupa ce termin profesionala și ma transfer la liceu pot sa aleg in ce clasa de a 11-a sa fiu?
Gen pot alege dintre clasele a 11-a A sau clasa a 11-a B in care sa fiu anul viitor?

Răspuns Câştigător
| Vasile2003 a răspuns:

De fapt nu e asa ...doar va repeta clasa a 11 a la liceu și o va face pe a 12 a după, poate fi la oricare clasa din anul respectiv, din cadrul aceluiași liceu sau la altul, e alegerea persoanei respective...Am o cunoștință care a făcut asta, doar că a depus dosarul prea târziu și a prins locuri la un alt liceu, pe alt profil.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa ce termini profesionala nu te mai poti intoarce la liceu la curs de zi, ci numai la SERAL si cum nu exista decat 1 singura clasa de 1 XI-a, vei fii repartizat la aceea.
Bineinteles ca tu vei face XIII ani de liceu, fiindca ai pierdut sansa sa termini la zi, unde se facea numai XII ani.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Vasile2003):

S-au schimbat legile? trimite-mi si mie noua leeg acres puen asta!
Fiidca asa ceva nu s-a putut niciodata pana acum, daca esti la profesionala, nu ai cum sa te mai intorci la curs de zi!

| Vasile2003 a răspuns (pentru Violleta2022):

De fapt nu e asa ...doar va repeta clasa a 11 a la liceu și o va face pe a 12 a după, poate fi la oricare clasa din anul respectiv, din cadrul aceluiași liceu sau la altul, e alegerea persoanei respective...Am o cunoștință care a făcut asta, doar că a depus dosarul prea târziu și a prins locuri la un alt liceu, pe alt profil.

| emilllyya a răspuns:

Nu