| Noturbusiness a întrebat:

După medicina se pot face doua rezidențiate cu specializări diferite simultan?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu! Rezidentiat inseamna participarea efectiva, alaturi de medicul la care ai fost repartizat, la fiecare activitate a zilei. Oricum, al doilea rezidentiat se face doar cu taxa.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu. Lucrezi efectiv în specialitatea respectivă zilnic.

| NotNamed a răspuns:

Nu poti. Oricum te cred ca vrei asa ceva dupa vreo 6 ani de facultate si inca cateva de rezidentiat. Inca cativa ani si peste aia e teroare. Ajungi la pensie cu scoala neterminata vorba aia.

| mihaela000ela a răspuns:

Nu poti fi, in aceiasi caruta, in acelasi timp! ..sigur,in spirit de gluma...dar, realitatea este asta!