| AlexDorinel a întrebat:

E adevărat că,cu cât îmbătrânești, ți se pare că trece timpul mai repede?

Dar teoretic nu e așa pentru că timpul trece (insesizabil) mai greu pe zi ce trece pentru că luna se depărtează de pământ.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La batranete cand nu ai putere si chef de nimic tot ce iti doresti e sa mori, mai dur e sa induri boala si durerea

| Mosotti a răspuns:

Timpul trece la fel, depinde de stare, daca te simti bine si ai viata buna, trece repede timpul la orice varsta.
Daca nu e asa bine, trece greu, asa percepi.

| Mădă0611 a răspuns:

Din ce am observat, pe parcursul unei zile timpul trece greu, adica seara cand ma pun sa dorm am un sentiment gen "n-am mai fost de mult pe aici", dar pentru ca suntem ocupati cu munca sau obositi, nu prea traim, doar existam, iar timpul vad ca se masoara in trairi de fapt. Daca traiesti putin intr-un an, acel an parca nici n-a existat.

| gabicoo a răspuns:

Nu trece timpul mai repede ci te apropii mai rapid de cazarea în garsoniera de la Pacea.
winking

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Da sad

| Lukasssz a răspuns:

Cel mai bine traiesti ca si un copil :nu tu griji, nu tu stres ziua de maine

| Zuzu1991 a răspuns:

Da, The Chubbchubbs are Coming
https://www.youtube.com/watch?v=nmhgi665Oek

| nyoentox2002 a răspuns:

Normal ar trebui sa fie invers ca din ce în ce creste piere cheful de somn

Răspuns utilizator avertizat
| Eisenheim a răspuns:

Timpul nu există, e o invenție tipic omenească pentru a ne face să lucrăm 3 schimburi laughing poți verifica, când s-a inventat calendarul, cate luni avea, când s-a inventat ceasul, etc. Și o să îți dai seama de niste chestii interesante happy

| AlinMrs a răspuns:

Nu, timpul trece la fel de repede insa perceptia noastra asupra timpului se schimba odata cu inaintarea in varsta. In copilarie nu ai obligatii si esti liber sa te bucuri de ce faci si cum iti petreci timpul. Cu cat inaintam in varsta apar anumite responsabilitati si se instaleaza rutina. Gen munca, casa, famile si,, alergam,, dintr-o parte in alta pierdand notiunea timpului. De asta ne amintim de copilarie ca o lunga perioada a vietii.