| PsyhoChild a întrebat:

E adevarat ca daca iei un premiu la olimpiada de istorie, etapa nationala in timpul liceului esti scutit de proba la istorie cand dai la orice scoala militara?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Asta e! Cand confunzi scolile de politie si jandarmi cu scolile militare si raspunsurile sunt gresite. Cu atat mai mult cu cat scolile de politie nici macar nu sunt militare! Hai ca la jandarmi mai merge ei avand grade militare, dar pentru asta se specifica "scoala de jandarmi" sau "Academia Ministerului de Interne" pentru a nu fi confundate cu cele militare.

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Greșit, profund

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Premiu nu premium ca nu esti benzină premium

| PsyhoChild explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ce amuzant esti tu.

| Salontanul a răspuns (pentru PsyhoChild):

Nu-i amuzant dar are dreptate. Cat despre olimpiada n-are nici o legatura cu examenul in scolile si acdemiile militare. Oricum, acolo se da examen din engleza, matematica, fizica si nu din istorie. Citeste: http://presamil.ro/......2020-2021/

| PsyhoChild explică (pentru Salontanul):

La Dragasani, Campina, Targu Ocna si Academia de la Bucuresti, proba la istorie este obligatorie

| Salontanul a răspuns (pentru PsyhoChild):

Asta e! Cand confunzi scolile de politie si jandarmi cu scolile militare si raspunsurile sunt gresite. Cu atat mai mult cu cat scolile de politie nici macar nu sunt militare! Hai ca la jandarmi mai merge ei avand grade militare, dar pentru asta se specifica "scoala de jandarmi" sau "Academia Ministerului de Interne" pentru a nu fi confundate cu cele militare.

| Meme10Memu a răspuns:

Daca vrei sa mergi la razboi si sa mori acolo esti scutit de multe insa nu de moarte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca la scolile militare se da si istorie dar chestia cu premiul era adevarata. De ex daca luai la psihologie premiul 3 la etapa nationala - olimpiada, nu trebuia sa mai dai admitere la facultatea de psihologie si era declarat admis direct.