| AlexDorinel a întrebat:

E adevarat ca in primii cativa ani dupa caderea lui Ceausescu iti era frica sa iesi pe strada dupa ora 9 seara ca s-ar putea sa te fure cineva, sa te bata sau mai stiu eu ce(in special in orasele mari)?

Daca da, argumentati sa inteleg si eu ca m-am nascut in 2005, nu am prins anii de aur ai Romaniei in care copiii se jucau afara

4 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Asa am auzit si eu!
Legende urbane (pararea mea)

| CodrutElian1990 a răspuns:

In acei ani faptele rele erau mai dese, dar depindea de localitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar si acum iti poate fi frică la orice oră, oriunde. Depinde mult de tine ca persoană. Unei persoane anxioase poate să îi frică chiar și ziua într-un sătuc, iar altul poate merge nestingherit la 2 noapte într-un cartier rău famat. Normal că există pericole reale, dar nu sunt exagerat de mari, deci nu e bine să pici nici într-o extremă, nici în alta.
Am auzit și eu legendele astea, dar sunt doar legende.

| unomdeosebit a răspuns:

Si acum exista pericolele astea