| anonim_4396 a întrebat:

E adevărat că şcoala va începe pe 4 septembrie?

13 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este adevărat :)

Cursurile preuniversitare ( clasele 1-12 ) încep în 14 septembrie 2015!

Vezi structura anului şcolar 2015-2016 în O.M.E.N. nr. 4496/2015 de la linkul :
http://lege5.ro/......-2015-2016

Toate cele bune!

| neutrino a răspuns:

Nu, anul acesta scoala va incepe pe 14 septembrie.

| Fatamuntilor a răspuns:

Din anul scolar 2016
http://spynews.ro/......76170.html
In tot cazul poti face o plimbare pana la scoala!

| Surrender434 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

De ce aş face o plimbare? happy

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Surrender434):

Sa vezi daca scoala incepe mai devreme...ar trebui sa anunte la avizier

Desi aceasta masura se aplica din anul scolar viitor!

| zurick a răspuns:

Școala începe pe 14 septembrie.

Răspuns utilizator avertizat
| CristinaSNC a răspuns:

Iti garantez ca se incepe pe 14 septembrie happy!

| Zacase a răspuns:

Nope, pe 14 anul asta. De regula, schimbarile care se fac in sistemul educational nu se aplica in anul curent. Aici ma refer la schimbari pentru care trebuie sa te pregatesti din timp. De exemplu programa la examene, se poate schimba cu cateva zile inainte de inceperea anului scolar, elevii au timp sa invete, dar nu poti sa anunti cu cateva luni/saptamani inainte ca anul urmator va incepe mai devreme, asta presupune mai multe lucruri, schimbari de orar, schimbarea datei de incepere a vacantei etc etc...

| TheCuriousMonkey a răspuns:

Se auzeau zvonuri dar probabil doar de anul viitor va fi aşa. Aşa că cel mai probabil începe pe 14.

| Quiin a răspuns:

Pe 14, scumpa.

| DespreHostel a răspuns:

Desigurwinking

| andreeaskumpic a răspuns:

4 septembrie va incepe anul viitor uite http://www.libertatea.ro/......46604.html Fundita?