| anonim_4396 a întrebat:

E bine sa faci contestatie la examene la facultate?(gen nu te pui rau cu profesorul?)

10 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Daca simti nevoia, daca crezi ca ai luat mai putin decat meritai, daca consideri ca lucrarea nu a fost evaluata, din diferite motive, corect, atunci este dreptul tau sa faci contestatie. Profesorul, cel mai probabil, nu va considera acest lucru ca pe un afront, va reevalua lucrarea si te va lamuri. Daca, insa, iti faci un obicei din asta, e posibil sa enervezi.

| J0B0MAT a răspuns:

E ok, nu ar trebui să se supere dacă sunt oameni normali.

| oprescudorin11 a răspuns:

Contestatiile sunt absolut legale. Profesorii sunt si ei oameni, Pot sa fie re-evaluati.
Daca ai argumente esti chiar dator sa contesti! Ce vei face in viata cand te vei intalni cu analfabeti care te vor contesta?
Orice DREPTATE trebuie afirmata si restabilita! Cu CURAJ, daca exista!

| mudokins78 a răspuns:

Dacă tu eşti la facultate şi te-ai incoțopenit cu cuvântul ăsta nenorocit "gen"...
Apoi nu ai ce căuta într-o facultate! Î-mi pare rău că ţi-o spun aşa direct, dar nu e normal să cazi în capcana puştilor analfabeţi.
"Succesuri" "gen" vreau să zice şi eu.

| J0B0MAT a răspuns (pentru mudokins78):

O singură persoană nu ar trebui să fie la facultate de aici, şi aceea eşti tu.Din fericire poate nici nu eşti.

| mudokins78 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Ha ha ha! Nici măcar nu intru în polemică cu un "gen"!

| J0B0MAT a răspuns (pentru mudokins78):

Foarte bine faci, gen.

| floresdemayo a răspuns (pentru mudokins78):

Și tu ai căzut în aceeași capcană a puștilor analfabeți!
Și mie îmi pare rău că ţi-o spun direct...

| AFR81 a răspuns (pentru mudokins78):

Prima propozitie nu are sens. Nici a doua. "Imi" este forma corecta. "Vreau sa zice si eu" cred ca ai zis la misto. Macar scrii cu diacritice happy

| ValyCplm a răspuns:

Normal ca nu...ai tot dreptul. Insa trebuie sa fi sigur ca iesi peste ca aveam un coleg care a facut contestatie si i-a iesit cu 1.5 in minus parca