| xGirlx0428 a întrebat:

E cineva aici,la profil științe ale naturii, care ar putea sa îmi spună cum este? Este greu? Mult de învățat?

Răspuns Câştigător
| Francs a răspuns:

Bună! Eu voi avea BAC-ul la anul și da, sunt la profil real, specializarea științe ale naturii. happy Părerea mea este că nu este prea greu, totul depinde de tine. De învățat este destul. Am și colegi care sunt, să zic, mediocri și se descurca bine. Te încurajez să dai la această specializare, îți oferă multe oportunități pe viitor.

| xGirlx0428 explică (pentru Francs):

Acum intru in clasa a 9 a, la științe ale naturii și îți mulțumesc.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este mai greu la științele naturii decât la alte specializări, dar important este să îți placă.
Cât despre învățat, la științele naturii se face multă chimie, biologie, matematică, materii care sunt ceva mai grele, dar măcar nu ai de tocit aiurea ca la filo de ex.
Am o cunoștința care a fost la științele naturii și s-a mutat pentru că nu făcea față, mai ales la mate.
Este un profil mai greu, dar depinde și de tine.