| Bogdanux a întrebat:

E cineva student la UAD Cluj sau la UBB Cluj-Facultatea de Geografie care-mi sa-mi spuna niste detalii privind admiterea, facultatea in sine etc?

Răspuns Câştigător
| xClementine a răspuns:

Http://geografie.ubbcluj.ro/
Exista site-uri oficiale... unde este prezentata atat facultatea, cat si admiterea, adresa, telefon, fotografii, tat tat. Ceau!

| Bogdanux explică (pentru xClementine):

Mersi mult, dar mai mult m-am referit la parerea pur personala a studentilor de acolo privind facultatile respective, admiterea la ele si ceea ce se face in cadrul lor.Pe site-urile oficiale m-am interesat de prima data, dar iti cam creeaza o parere vaga, si astfel esti mai derutat. Poate ca nu m-am exprimat eu corect in intrebare, doh, e noapte.Greseala mea.

| xClementine a răspuns (pentru Bogdanux):

Ma gandeam oarecum ca ai nevoie de o parere persoanala. Nu sunt persoana in cauza, dar... nici nu cred ca vei gasi pe cineva pe aici. Pai ceea ce se face in cadrul lor ma gandesc ca e exact ceea ce scrie pe site, doar n-or face programele la baza. Poate exista un forum al studentilor...

| Bogdanux explică (pentru xClementine):

Cam ai dreptate, dar am zis sa incerc si pe-aici.Cu forumul de studenti...nu cred ca exista, iar pe net am dat doar de cateva discutii.Se pare ca trebuie sa mai fac un drum prin Cluj laughing.
In orice caz, iti multumesc mult happy.

| xClementine a răspuns (pentru Bogdanux):

Corect, mai degraba ai da o fuga si ai vizita facultatile, ar fi lucrurile mult mai clare, pe langa faptul ca poti frumusel sa abordezi un student de-acolo sa-l intrebi ce si cum. Eu cel putin asa as proceda. laughing In orice caz, bafta! Si, pentru putin! happy

| Bogdanux explică (pentru xClementine):

Despre UAD stiu ceva mai mult, pentru ca am stat de vorba cu rectorul facultatii cand am fost luna trecuta-n Cluj.Mai mult m-a descurajat laughing.
De atunci am zis sa imi gasesc o facultate de rezerva tot in Cluj.Cea de geografie ar fi o solutie pentru ca as putea intra la buget comparativ cu UAD, unde e foarte greu.Dar cred ca merg pe varianta ta data viitoare, o sa abortez o studenta (da, studentalaughing) sa ma lumineze putin.

Mersi inc-o datahappy.

| xClementine a răspuns (pentru Bogdanux):

Am gresit eu acolo c-am spus student. smug laughing In orice caz, fainuta alegere, eu merg pe Teatru si Televiziune, tot in Cluj.

| Bogdanux explică (pentru xClementine):

Anul asta cumva? Daca da, succes, poate la vara ne spunem ce a facut fiecare laughing. Cert e ca eu vreau doar la Cluj, e un oras super.Anyway, de fel, la facultatile astea mai "mici" se intra cel mai greu.

| xClementine a răspuns (pentru Bogdanux):

Absolut, pai astea-s cele mai cautate. Nu, din pacate, abia anul viitor. :-s Same, iubesc Clujul. L-am vizitat in fiecare vara de 3-4 ani, dar pur si simplu nu te poti satura. Frumos, frumos. happy

9 răspunsuri:
| xClementine a răspuns:

Http://www.uad.ro/
Am uitat, uite aici si pentru UAD!