| NoOne18 a întrebat:

E dificil de realizat o lucrare de licenta? Care ar fi pasii pentru a realiza o lucrare de licenta neplagiata si de nota maxima? De unde as putea sa iau un model ca la carte?

Răspuns Apreciat de Editori
| Endita4689 a răspuns:

Trebuie să mergi la profesorul care te coordonează ca să îți alegi tema lucrării.
Profesorul îți dă niște cărți pe care să le citești. Din cărțile respective îți notezi ideile cele mai importante.
Apoi începi prin a scrie ceva asemănător unui referat, din cărțile pe care le-ai citit.
Lucrarea de licență trebuie să aibă un cuprins. Primul capitol este de obicei "Motivația alegerii temei", unde scrii pe scurt că tema lucrării te pasionează.
Apoi capitolele următoare sunt structurate în funcție de tema lucrării de licență.
Trebuie să te ajute și profesorul coordonator, dar tu să citești cărțile și să întrebi ce trebuie să mai faci.
Bafta!

6 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Îți va da profesorul toate detalii. Ce structură trebuie să aibă, cum trebuie tehnoredactată.
Pentru a nu avea probleme cu plagiatul, cel mai sigur e să cauți cărți, articole în altă limbă și să traduci. Reformulezi puțin traducerea și totul ar trebui să fie ok.

| NoOne18 explică:

Intreb deoarece profesorii mei nu ne-au zis nimic de licenta, nici model de lucrare de licenta nu ne au dat... absolutnimic

| LuluGa a răspuns:

Gasesti toate informatiile aici: https://www.promovat.eu/

| Elena21Pitesti a răspuns:

În atenția clienților/ foștilor clienți ai:
Lucrare-Licenta.eu - ElaborareProiecte.ro
Site-uri închise peste noapte, fără nici un anunț prealabil, administrate de:
Neață Adrian Valentin + Chebac Adina
CREATIV TRD SRL
TUTORS STUDY SRL (fostă TUTORS EDU SRL)
NEAŢĂ ADRIAN-VALENTIN PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ
CHEBAC ADINA PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ

Precum și ale celorlalte site-uri deschise și închise de Neață Adrian Valentin din 2015 până în 2023:
• LucrariDeLicenta.ro
• DisertatiiLaComanda.ro
• DoctoratOnline.ro
• LucrariStiintifice.ro
• EducatieSuperioara.ro
• AcademicHelp.ro
• LucrariMaster.ro
• DisertatiiOnline.eu
• SuportAcademic.eu
• TezaDeDoctorat.ro
• ScriitoriAcademici.com
• ProDissertatii.com
• SoluțiiPentruLucrariDeCercetare.com
• AsistențaLaAbsolvire.com
• HubulScrierilorAcademice.com
• AjutorPentruLucrari.com
• ScriitoriAcademici.net

D-nul administrator Neață Adrian Valentin, a închis peste noapte site-urile fără să anunțe în prealabil redactorii sau clienții. Noi, redactorii, nu am știut de această decizie și nu avem nimic de-a face cu închiderea site-urilor.
Banii dvs, ai clienților, sunt la administratorul Neață Adrian Valentin și în conturile firmele lui CREATIV TRD SRL, TUTORS STUDY SRL.
Așadar, pentru orice neajuns legat de colaborarea voastră cu Lucrare-Licenta.eu și ElaborareProiecte.ro luați legătură direct cu Neață Adrian Valentin și Chebac Adinacare sunt ambii administratori și asociați ai firmelorCREATIV TRD SRL, TUTORS STUDY SRL.

Va rugăm să nu ne mai contactați pe noi în privat, foștii redactori ai Lucrare-Licență.eu și ElaborareProiecte.ro, nu avem nici legătură cu dispariția peste noapte a site-urilor.
Deși unii dintre noi colaborăm cu Neață Adrian Valentin din 2015 sau chiar și mai dinainte, nu am știut de această decizie de închidere și ne-am trezit ca și voi că site-urile au dispărut pur și simplu.

Neață Adrian Valentin și Chebac Adinapot fi contactați pe noul website deschis: Tutors.ro, acolo unde vând lucrări de licență și doctorat, la fel ca și până acum, însă se ascund sub un nume Tutors.ro și sub aparenta legalitate a "meditațiilor".

| Costin43 a răspuns:

Unul din cele mai sigure siteuri de unde poti comanda un proiect. Redactorii sunt adevarati profesionisti, predarea documentului/plata proiectului se face in etape. Recomand elaborareproiecte.ro impreuna cu alti 5 colegi. happy Succes!

| ewnkuz a răspuns:

Eu am dat bani la ElaborareProiecte.ro si am primit un xerox plagiat. Tot ei au si lucrare-licenta.eu si tot cu plagiatul se ocupa. Faci singur sa iasa bine.