| AvalohAlyn a întrebat:

E greu sa iei bacalaureatul?

Răspuns Câştigător
| TheRealFantasy a răspuns:

Daca te apuci cu cateva luni inainte de invatat (2-3 minim) il iei sigur.
Chiar daca il pici poti sa faci contestatie si chiar sa redai in toamna orice materie ai picat. Daca nici atunci nu iei atunci il poti da anul urmator si inca un an dupa, primele 3 incercari fiind "din partea casei", dupa platesti cate 50 de lei pe fiecare, adunat (a4a 50 de lei, a5a 100 si tot asa).
Nu ai cum sa il pici daca chiar vrei sa il iei.

9 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu chiar. Bacalaureatul este un examen de nivel mediu. Putin efort si putin interes din partea elevului si n-ar trebui sa fie probleme.

| RAY a răspuns:

Totul este greu daca nu incerci nimic nu?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Avand in vedere ca il iau cateva zeci de mii de tineri in fiecare an nu par chiar o incercare imposibila

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti functioneaza macar jumate din creier, nu.

| Suki08 a răspuns:

Nu i exagerat de greu sa iei de trecere macar, dar trebuie sa inveti ca simplu nu-i

| TheTrooper1 a răspuns:

Nu după cum s-a modificat mai nou.

| iHateLuckyPersons a răspuns:

Daca inveti calumea nu cred ca ar fi greu

| MariaMaia879 a răspuns:

Daca inveti in toti anii si nu doar in ultimul an, nu e greu. Daca te lasi in ultimul moment, o sa fie putin mai dificil dar nu foarte greu. Deci invata ca sa iei bacul

| FloriinDobrinn a răspuns:

Dacă ai învățat dintotdeauna va fi usor sa l iei