| Losnams a întrebat:

E mare diferenta dintre M1 si M2? Adica matematica de la științe ale naturii și cea de la mate info? Cei care ati fost ce parere aveti?

7 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Până în clasa a10a materia este la fel. Începând cu clasa a11a, matematica de mate-info respectiv M1 este mai complexă decât cea de științe ale naturii (M2). De asta dacă te uiți pe programa de bac, începând cu clasa a11a la mate-info apar noțiuni care nu sunt incluse la științe ale naturii.

| sierra1 a răspuns:

Diferente vag sesizabile. Nu de puține ori, subiectele la bac au fost mai grele la M2 decât la M1

| Frank51 a răspuns:

E diferenta ca de la cer la pamant. Eu am facut M2 in liceu, si acum la facultate cand am dat de niste integrale duble am ramas masca.

| sierra1 a răspuns (pentru Frank51):

Si dacă erai la M1, tot mască rămâneai

| Frank51 a răspuns (pentru sierra1):

Majoritatea colegior mei de la mate-info au facut aproape tot si se descurca excelent. Eu de la liceu tehnic cu M2 sa zic mersi ca am facut integrale.

| sierra1 a răspuns (pentru Frank51):

Da, contează ENORM școala de unde provii

| ibaal a răspuns:

Nivelul la care faci matematica. La mate-info este intensiv, orele sunt mai multe, un pic mai avansati fata de cei de la stiinte ale naturii care se focuzeaza la fel de mult si asupra biologiei, chimiei si fizicii!