| mateielisey a întrebat:

E neaparat sa invat dacia literara titu maiorescu si lovinscu pentru bac?

5 răspunsuri:
| CherryLove a răspuns:

In programa scrie ca sunt necesare dar acum sa fim seriosi exista o probabilitate foarte mica sa pice asa ceva la proba scrisa. Eu sunt ferm convinsa ca o sa pice ceva proza cel mai probabil un roman sau caracterizarea unui personaj de roman sau de nuvela sau basm.

| Commandoo a răspuns:

Nu este faci cum vrei nu cred ca da asta sa stii! Funda?

| arual93 a răspuns:

Pana acum nu a cazut la bac asa ceva, oricum sunt sanse foarte mici

| kaloma a răspuns:

Informatia sintetizata pentru Dacia+Maiorescu intra pe o pagina, asa ca nu ar fi asa de mare efortul sa stii ceva si despre subiectele acestea, mai ales ca poti folosi informatia ca introducere pentru alte opere, ceea ce ridica din punctaj

| blingbling01 a răspuns:

Tot ceea ce se afla in programa trebuie sa inveti deci daca ai pus totul la punct ar fi bine sa inveti si "Dacia Literara" pentru ca vorba aia nu stii ce iti cade m-ai bine sa fi pregatit.Este in programa=poate sa cada.Si in plus nu ai prea mult de invatat la ea poti sa te multumesti si sa citesti acolo 30 de min despre ea si tot ai sa ai o idee despre ea.