| LicaMihai a întrebat:

E o intrebare cam intortocheata... Si e despre admiterea la liceu.
Cum se face ca o persoana care a avut media la examen 7.80, care nu a fost repartizata din prima la liceul dorit, iar la a doua repartizare a intrat la cel mai varza liceu din judet sa fie pana la urma la un liceu cu media acestuia de 9.10? Sper ca ati inteles ce vreau sa zic.

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Exista o prevedere conform careia gemenii nu se despart. Asa ca unul il poate "trage" pe celalalt dupa el, daca asta doreste familia. Se face la cerere si nu e obligatoriu.

9 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Are cumva vreun frate geaman la ultimul liceu?

| LicaMihai explică (pentru ardnaxur1961):

Da. Exact la asta voiam sa ajung. Cum se poate?

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru LicaMihai):

Exista o prevedere conform careia gemenii nu se despart. Asa ca unul il poate "trage" pe celalalt dupa el, daca asta doreste familia. Se face la cerere si nu e obligatoriu.

| maria11579 a răspuns:

Nu cred. Daca a intrat la acel liceu inseamna ca a avut media necesara, nicidecum 7.80. Daca a avut aceasta medie, atunci cu siguranta va intra la alt liceu, in ordinea mediilor, dar nu la unul cu media 9.10. Sper ca te-am ajutat! happy

| LicaMihai explică (pentru maria11579):

Crede-ma ca nu a avut media necesara. Stiu unde a intrat deoarece am fost la liceu sa fiu sigur... Si am fost si eu surprins...

| Mihaela1964 a răspuns:

In Romania aproape orice e posibil, de ce te miri...

| ShadeAdda a răspuns:

Nu mai comenta. Nici nu mai deschide subiectul. Nu spune nimanui despre asta... BUCURA-TE CA AI INTRAT LA UN LICEU DE MEDIE 9.10 cu 7.80 laughing)

| LicaMihai explică (pentru ShadeAdda):

Eu sunt deja pe a 10-a raised eyebrows
Si ardnaxur stie despre ce vorbeschee hee Nu mai comenta fara rost

| ShadeAdda a răspuns (pentru LicaMihai):

Meh, OK, I'm confused.
O las balta XD

| annna69 a răspuns:

laughing poate e o greseala