| anonim_4396 a întrebat:

E ok daca fac facultatea de geografie? Ce locuri de munca se gasesc in acest domeniu?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

In general te axezi fie ca ghid turistic fie ca profesor de geografie. Mi se pare cam degeaba, dar daca tu chiar ai pasiune pentru domeniu, du-te.

| Elena9328 a răspuns:

Așa mă gândeam să fac eu. Dar după m-am gândit că nu vreau să învăț copii numai rahaturi după institutul lu' pește. Fiindcă ieși fie profesor. Fie faci Geografia Turismului și ieși ghid. Mai bine nu. Și să nu mai vorbesc de "salariu'". Că dacă fac naveta de la școală x la y. Și un drum, doua acasă. Ăia sunt. Ce sa mai vorbesc să mă îmbrac, sau să mi i-au de mâncare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se moare de foame cu facultatea aia, nu e bine platita meseria după ea.

| Ungureanu2001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aici, spui adevarul, foarte rau platita!

| MisuN99 a răspuns:

Pai geograf sau profesor de geografie. Daca esti pasionat poti deveni si ghid turistic