| anonim_4396 a întrebat:

E posibilă anularea sau mărirea notei? Dacă da, cum?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i posibila nici anularea si nici marirea notei.
Dar este posibil sa ceri "marirea notei", adica sa fii ascultat la ora si sa iei o nota foarte mare, care alaturi de cea proasta, sa-ti dea o medie mai buna.
"marirea" in cazul acesta, fiind o actiune separata de ascultare orala sau de dat test/ examen.

| gabicoo a răspuns:

E simplu:
Pui mâna pe carte și înveți! Așa nu mai e nevoie de anularea sau de mărirea notei!

| anonim_4396 explică (pentru gabicoo):

Dar cum se poate anula sau mări?

| Furnicuta000 a răspuns:

Unii profesori mai fac 9 din 3 laughing
Dar da, se poate, dar trebuie sa se duca la director sau la secretariat cu catalogul sa puna stampila si ce mai trebuie.
Daca nu vrei sa ramai corigent poti pur si simplu sa rogi profesorul sa te mai asculte si sa iti mai puna o nota ca sa iti iasa media.

| GouDidodino a răspuns:

Dai profesorul in judecata, ii faci plângere penala