| YouDontKnow a întrebat:

Era un fel de cerere de făcut în caz că nu te integrezi într-un liceu să te muți. Cum se procedează cu acest fel de cerere? Nu am găsit nimic pe internet legat de această cerere, un prieten deja a făcut această cerere și s-a mutat.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| alessia5158 a răspuns:

Este o cerere de transfer prin care se solicita, Consiliului de Administratie al scolii la care doresti transferul, aprobarea transferului tau. Daca esti minor, cererea se intocmeste, se semneaza de unul dintre parinti si se depune la secretariatul scolii la care doresti transferul. Cererea nu trebuie motivata. Pentru aprobarea transferului trebuiesc indeplinite atat conditiile impuse de Regulamentul de Organizare si Functionare a Unitatilor de Invatamant Preuniversitar(ROFUIP) cat si ale Regulamentului intern al scolii la care doresti transferul. Citeste, in link, conditiile de realizare a unui transfer(ROFUIP) :http://cdloga.ro/......Fcolar.pdf

| YouDontKnow explică (pentru alessia5158):

Deci obligatoriu din al 2-lea semestru?

| alessia5158 a răspuns (pentru YouDontKnow):

Se poate si in vacanta intersemestriala cu conditia sa nu schimbi filiera si profilul ( ca un exemplu exemplu: de la filiera tehnologica si profil tehnic la filiera teoretica si profil real)

3 răspunsuri:
| CosminIonut77 a răspuns:

Deci vrei sa te muti la alt liceu? Daca da poti in semestrul 2 sau la sfarsitul anului, vorbeste cu directorul/dicrectoarea si te va indruma el/ea. Noroc