| ZbarMario a întrebat:

Este adevărat că poți face cereri sa faci ore online chiar daca ar trebui sa faci fizic?

Răspuns Câştigător
| Stelian2015 a răspuns:

Buna! Da, este adevarat.Dar nu asa, aiurea, pentru ca vrei.
Vezi tu, trebuie sa ai un motivbine intemeiat.De exemplu esti racit.Si nu poti doar sa spui, ci trebuie sa duci si adeverinta ca altfel iei un patru sau un 2 cat tine de mare.Sau poti spune ca ai ceva boala care iti ingreuneazza respiratia prin masca si poti in orice moment sa lesini daca te sufoci.Dar la fel, ai nevoie de adeverinta. Fara adeverinta ar fi o singura metoda sa faci orele de acasa.Dar nu e preea reusita.De exemplu esti la tara la bunici si e departe de Bacau si pentru 2-3 zile trebuie sa faci online pana cand reusesti sa te duci.Dar altceva, alta solutie? Nup, inexistibila.
Chiar si daca ai Covid si chiar pe adevaratealea, degeaba, tot ai nevoie de adeverinta.
Sper ca te-am ajutat.
Succes la scoala!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Stelian2015):

E valabil si pentru facultate? Ai vreo idee?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ou...Pentru facultate nu stiu.De regula asta am auzit ca e valabila doar pentru clasele 5-8, 1-4 si unele licee.In rest, nu stiu ...Imi cer scuze.

6 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Daca ai o ruda care are ceva probleme grave de sanatate sau tu, atunci da poti sa faci online.

| Lukasssz a răspuns (pentru Lukasssz):

Acea ruda trebuie sa stea cu tine in casa (am uitat sa mentionez, scuze).

| isemilia a răspuns:

Doar daca ai probleme de sanatate. Desi din cate am inteles de la o profesoara nu se mai poate. Inainte de vacanta stiu sigur ca trebuia sa ai motive intemeiate (boli grave etc), nu doar pentru ca asa vrei.

| Stelian2015 a răspuns:

Daca esti bolnav.