| RomanTPU a întrebat:

Este atestatul obligatoriu ca sa termini clasa 12? Poti intra in bac fara el?

2 răspunsuri:
| sorin_6068 a răspuns:

Da poți intra în bac chiar daca nu ai susținut examenul de atestat

| Extraterestru2 a răspuns:

Poti intra in BAC si fara el, dar atunci care mai e rostul liceului facut de tine? Fara atestat, nu o sa primesti calificarea de tehnician in ce domeniu ai avut la liceu. E o prostie sa iti fie lene sa faci un amarat de atestat pe care intr-o zi il poti termina.