| Moiaer a întrebat:

Este bun un IQ de 117 la 13 ani?

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este bun, dar nu este ceva relevant.
Bun pentru ce? Și dacă nu este bun, ce o să faci?

| doctorandus a răspuns:

IQ destul de normal. Ceea ce este mai relevant este percentilul.

| Donsavas a răspuns:

Coeficientul de inteligență real al creierului nu poate fi măsurat.

| cerooscuras a răspuns:

Daca ai facut vreun test din ala online, iti zic eu ca nu ai 117 IQ

| Sabs28 a răspuns:

Este! Esti deja in 1%. De tine depinde ce faci cu el - adica sa iei decizii corecte pentru tine, nu pentru a impresiona pe altii

| Sorin2323 a răspuns:

Foarte bun
Ești un geniu.

| aXy99 a răspuns (pentru Sorin2323):

Vezi ca iq-ul nu e diferit in functie de varsta. Daca a facut un test corect (care oricum e irelevant), rezultatul ar fi trebuit adaptat in functie de varsta lui.