| Anaaaa13 a întrebat:

Este buna Cartea intitulata,,Simulare" Examenul de Bacalaureat National Limba si literatura romana Clasa a XI autori : Adrian Nicolae Romenti,Cora Ardelean,Mimi Dumitrache,Anca Hassoun,Cristina Marian -Ionescu si Stanuta Nicoleta Popa, editura Delfin.As putea lua eseurile de le sfarsitul ei? Adica sunt bune sau le lipseste ceva? Va rog mult ajutati-ma.

2 răspunsuri:
| JeffFantasy a răspuns:

Da, este buna. Cam tarziu raspunsul presupun. Ardelean Cora fiind tocmai profesoara mea de limba romana. Pot confirma, detin cartea, eseurile sunt structurate perfect.

| Sweetie16 a răspuns (pentru JeffFantasy):

Buna! Ai vreo idee ce carte cuprinde toate eseurile pentru bac, dar scrise in aceeasi maniera ca in culegerea de Simulare mentionata in intrebarea de mai sus? Pentru ca in "Simulare" sunt eseuri la doar cateva opere... Am o profa care nu face nimic, si nu vreau sa fac meditatii, insa cred ca daca as avea aceste eseuri as avea sansa sa iau o nota mare la BAC. In a 11a la simulare am luat 9.50 scriind eseul cu O scrisoare pierduta, pe care am reusit sa il invat cu mare usurinta, dat fiind modul in care a fost redactat in carte. Iti multumesc!