| anonim_4396 a întrebat:

Este cineva de la facultatea de limbi straine sau traducere si interpretare? Spuneti-mi universitati unde pot sa aplic, si ce medie e nevoie pentru a intra la buget? si daca in primul an intri cu taxa, mai apoi poti sa treci la fara taxa?

3 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Sfatul meu e sa te orientezi spre limbi rare: limbi orientale, portugheza etc. Pe engleza si franceza sunt deja foarte multi traducatori, iar pretentiile angajatorilor sunt extrem de mari (iti trebuie autorizatie si experienta).

| anonim_4396 explică (pentru Alcyon):

Pai da, vreau spaniola sau germana(si depinde deja care limbi mai pot lua), dar vreau mai mult ceva gen norvegiana, olandeza si nu stiu la care universitate sa aplic, ce medie trebuie...