| Adrian995 a întrebat:

Este diploma de 10 clase suficienta pentru eliberarea foii matricole de liceu?

Am nevoie de foaia matricola pentru inscrierea la bacalaureat si nu sunt sigur daca diploma de 10 clase este suficienta sau chiar necesara. Eu nu o am decat pe cea de 10 clase pentru ca cea de 12 nu era gata de eliberare cand am fost sa o iau.

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu te poti inscrie la bac cu acea "diploma" de 10 clase care nu dovedeste ca esti absolvent al cursului superior de invatamant liceal (clasele a 11-a si a 12-a)! Asadar, ai nevoie de foaia matricola eliberata de catre unitatea scolara la care ai absolvit clasa a 12-a! Secretariatul scolii este obligat sa ti-o elibereze la cerere!--- du-te luni si nu pleca fara foaie!
Daca, pentru sustinerea examenului de bacalaureat, te vei inscrie la secretariatul scolii la care ai absolvit 12 clase(chiar daca esti un absolvent din anii anteriori!), dosarul tau va fi completat cu foaia matriclora aflata in posesia scolii respective.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca diploma de 10 clase este strict necesara pentru eliberarea foii matricole.

Si daca e adevarat, atat diploma de 10 clase cat si foaia matricola se gasesc intr-un singur loc dupa ce sunt deliberate:secretariatul liceului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

+mai ai nevoie de actual de identitate(buletin)