| Regedesubmunte a întrebat:

Este frumos să fi bronzat? Eu nu știu ce să zic! Când mă bronzez parcă arăt ca arabii ăia cu turpane albe pe cap happy

Răspuns Câştigător
| BloodyLips a răspuns:

Hm,bronzul prinde bine pe un corp foarte bine sculptat pentru ca îl "contureaza" cumva. Femeilor le mai place sa fie bronzate pentru ca bronzul te face mai slaba și ascunde oarecum celulita dacă e cazul. Dacă spui ca ești brunet și slăbuț în niciun caz nu as recomanda bronzul.

12 răspunsuri:
| AutumnDay a răspuns:

Depinde de gusturile fiecaruia si de cum te prinde. Eu prefer, atat la fete cat si la baieti, pielea cat mai alba. Cu cat mai alb, cu-atat mai bine laughing (PENTRU MINE)

| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Nu-i nimic sanatos sa te bronzezi!
In afara de faptul ca-ti usuci si imbatranesti pielea foarte repede, razele ultraviolete produc si cancer de piele.

| T0T a răspuns:

Mie unuia îmi plac fetele cu pielea mai albicioasă(nici exagerat dar nici bronzată)

| minrest a răspuns:

Daca e frumos sau nu, tine de gust. A intrat in moda pentru ca se credea ca bronzul e sanatos. Acum se stie ca e periculos.

| Nemessys a răspuns:

Depinde... Nu la orice baiat ii sta bine bronzat. Insa totusi nici alb ca laptele nu e bine, sa fim seriosi. Iar la fete. cam da, mai ales daca au si corp bine facut happy

| anamariarot a răspuns:

Mie nu-mi place cum arăt bronzată. Unora le stă bine cu pielea puțin mai închisă, însă din păcate a devenit popular ca toate gagicile să arate ca niște pui proaspăt scoși de la rotisor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta tine de preferintele fiecaruia, mie imi place pielea alba. Sanatos sigur nu e, soarele distruge celulele si le transforma in celule anormale care nu se comporta normal, distruge colagenul si elasticitatea -> riduri, distruge ADN-ul celulelor si le transforma in celule cancerigene, provoaca pete solare, influenteaza negativ alunitele etc. Produsele cu SPF 30+ trebuie folosite tot timpul anului.

Uite cum arata un ten expus soarelui mai mult pe o parte, mosulica asta a fost tirist la viata lui : http://static.eva.ro/......76d7ce.jpg

Da, bronzul este foarte sexy mai ales acompaniat de riduri. :))

| Yasmin875 a răspuns:

Bronzul este sănătos dar nu în exces ca poți să faci cancer.Mie îmi place foarte mult să mă bronzez, de asta ma duc la solar.Bronzul este sexy.Mai bine bronzata decât alba ca brânza.

Răspuns utilizator avertizat
| DANNY1004 a răspuns:

Nu stiu cat e de frumos, dar vara e normal sa fii bronzat.
Eu cand ma bronzez arat cam la fel ca atunci cand nu sunt bronzat si e destul de aiurea.

| FundamentalCoruption a răspuns:

Eu abia astept sa fiu neagra aramie de bronz! Este ceva super, dar trebuie sa ai niste solutii sa nu te arzi sau sa devii foarte inchisa la culoare. Depinde de ce ten ai, cum o hidratezi si daca iti sta bine bronzata sau nu.