| Anonim12t a întrebat:

Este gresit daca la sfarsitul unui eseu pun prin urmare si dupa in concluzie, am auzit ca prin urmare inseamna in continuare si in concluzie inseamna in final?

1 răspuns:
| Yurisa a răspuns:

Prin urmare folosesti cand prezinti doua idei in relatie cauza-efect
(Am invatat - prin urmare - am luat note mari)
Cand folosesti "In concluzie", se presupune ca ai o structura argumentativa cu o teza si niste argumente inainte si se adauga la sfarsit.
Prima expresie poti sa o adaugi in compunere ta, dar nu tine loc de concluzie