| DomnulAlB04 a întrebat:

Este mama mea obligata sa își pună numărul de telefon pe scutirea de mana in cazul in care îl cere diriginta? Am tot căutat pe internet răspunsuri și nu am găsit nimic potrivit

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Nu este obligată pentru asta. Oricum dirigintele clasei trebuie sa aiba numerele de telefon al unuia din parinti al fiecarui elev.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă dira îl cere, de ce nu i l-ai da? Oricum, deja il știe bănuiesc...

| johnnny123 a răspuns:

În primul rând, este normal ca dirigintele să aibă numerele de telefon ale părinților elevilor lui.

În al doilea rând, poate că vrea să o sune ca să se asigure că chiar mama ta a scris scutirea. Ea a scris-o, nu?

| Lioana a răspuns:

Eu nu mi-am pus niciodata numarul de telefon pe motivarile fiicei mele. Probabil e o pretentie a dirigintei tale. Normal ar fi ca diriginta sa aiba numerele de telefon ale parintilor. Astea se obtin la ședințele cu parintii.