| AlinH05 a întrebat:

Este o diferenta mare intre profilul Mate-Info si Economic? La mate-info chiar trebuie sa stai cateva ore pe zi ca sa inveti pentru a te descurca la ore? din cate am inteles la profil economic e cu mult mai liber decat la mate-info. si ca specializare, mate-info este cu mult peste profilul economic? funda! [sunt clasa a 8 a si nu stiu la ce profil sa ma duc. sunt bun la mate si info, dar fizica si chimia nu prea imi plac, si chiar daca am medii de 9, 90 nu prea vreau sa stau la liceu sa invat/scriu mai mult de o ora, doua pe zi]

1 răspuns:
| liviubelu a răspuns:

Soramea a terminat clasa a 8-a si stiu de la eu ca la mate-info trebuie sa scrii vreo 2 ore numai la mate. la economic iti da materii tampite. logica si multe altele, dar totusi te sfatuiesc sa dai la economic