| SingleForOne a întrebat:

Este o licență sau master in România pentru "healthcare management"?
Adică, pentru poziția de administrator al unui spital sau clinici private.
Este îndeajuns doar cu facultățile (inclusiv master) despre "Administrarea afacerilor"?

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu te face nimeni manager dosr pentru ca ai faculta. Trebuie cativa ani frumosi de experiență sau pile bune

| Florin458 a răspuns:

Https://sas.unibuc.ro/managementul-serviciilor-sociale-si-de-sanatate

sau ASE Managementul serviciilor de sanatate