| biancaandreea a întrebat:

Este pacat sa faci baie in zilele de sarbatoare?

9 răspunsuri:
| iuli a răspuns:

Nu

| Loly a răspuns:

Este pacat pentru ca in zilele de sarbatoare trebuie doar sa te odihnesti.De ce crezi ca la sfarsitul saptamanii se face baie sambata si nu duminica? 1.pentru ca duminica e sarbtoare 2.pentru ca in zilele de sarbtoare trebuie sa fii deja curat
E treaba ta ce faci dar e pacat.Mai ales sa faci baie atunci cand preotul este in Biserica si face slujba.

| AndutzaAndu a răspuns:

Cine ţi-a spus aşa ceva?! Nu e păcat să faci baie în zilele de sărbătoare.

| Yppy a răspuns:

Clar. E pacat sa nu puti.

| madia a răspuns:

Nu cred...astea-s prostii.
Nu cred in superstitii. De ce s-ar supara D-zeu ca fac baie!?
Dar tu faci cum vrei...

| iasminhappypills a răspuns:

Cum sa fie pacat sa faci baie in zilele de sarbatoare...Atuncui nu te spala daca ti se pare ca e pacat Omg! doar nu stai nesplata nu? Si eu am facut baie astazi, nu e pacat, stai linistita, nu cred ca in biblie mentioneaza asa ceva sau in oricare alta carte sfanta! Du-te si fa baitzawinking

| Ðida a răspuns:

Din cate stiu eu in zilele de sarbatoare e pacat sa faci treaba si sa te speli pe cap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar sa stai cu jegul pe tine si cu mirosurile? este pacat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La baie pacat de sarbatori.