| Bionicle a întrebat:

Este un citat care zice,, Cu cat traiesti mai mult in ceea ce nu ai, cu atat mai primesti ceea ce nu ai''. Ce credeti ca inseamna?

Răspuns Câştigător
| 19flo79 a răspuns:

Cred ca se poate interpreta cam asa:
Daca esti sarac si traiesti asa fara sa faci nimic, o sa fi tot mai sarac.
sau
Daca nu inveti, nu citesti, nu studiezi si traiesti asa fara sa faci nimic, tot mai neinvatat si mai prost o sa fi happy

O fi bine? happy

15 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Asa cum l-ai scris, nu prea înseamnă nimic.

| Frank51 a răspuns:

Înseamnă că autorul are multă imaginație happy

| johnnny123 a răspuns:

Cred că nu înseamnă nimic, pentru că este un "citat" incorect care nu are niciun sens.

| Bionicle explică (pentru johnnny123):

Era din cartea mea 1001 de cai catre imputernicire in engleza.

| FreddieM a răspuns:

Cine-i autorul? Sursa?
Cheers

| Bionicle explică (pentru FreddieM):

Din cartea mea 1001 de cai catre imputernicire in engleza

| FreddieM a răspuns (pentru Bionicle):

E interesant ce zici tu. Dar nu inteleg, cartea e in engleza? Dacă da, spune oleaca care e titlul cărții in engleza si cine-i autorul. Si pune si citatul in limba originala.
Cheers

| Bionicle explică (pentru FreddieM):

,,The more you dwell on what you don't have, the more you get what you don't want''

| FreddieM a răspuns (pentru Bionicle):

...Dar nu inteleg, cartea e in engleza? Dacă da, spune oleaca care e titlul cărții in engleza si cine-i autorul.
Cheers

| FreddieM a răspuns (pentru Bionicle):

Adaptarea facuta de tine e incorecta.
Incerc sa adaptez eu.
Cu cat te concentrezi mai mult pe ceva ce nu ai, primesti altceva decat ceea ce-ti doresti.
Cheers

| Bionicle explică (pentru FreddieM):

Nu exista nici un autor.
Se numește 1001 ways to empowerment

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Inseamna asa : Tu,,Bionicle,, traiesti ca fiind bogat,traiesti ca fiind actor sau alte exemple, cand tu nu ai nici bani, nu ai nici vreun contract de actor, traind asa nu mai devii niciodata bogat sau actor, ca tu intr-un fel zici ca esti..si in mintea ta nu-ti mai trebuie, deci nu vei ajunge niciodata sa ai ceea ce iti doresti, ca tu deja le traiesti in loc sa muncesti sa le faci.Si la final de drum n-ai avut /n-ai devenit pentru ca n-ai mai muncit pentru ele sa le ai CU ADEVARAT.

| Mtoni a răspuns:

Cred că citatul se referă la legea atracției și anume că dacă te plângi mereu că nu ai unele lucruri atunci vei atrage sărăcia. În schimb dacă te concentrezi pe ceea ce ai atunci vei atrage abundența.

| sabinaca a răspuns:

O interpretez ca: daca te complaci in saracie si prostie, n-o sa evoluezi niciodata. Deciziile bune sau mai putin bune se masoara direct din punct de vedere al cunostintelor pe care le ai pentru ca poti analiza avantajele si dezavantajele actiunilor tale, ai o viziune asupra viitorului. De aceea, poate gresesc, saracia este intotdeauna insotita de lipsa educatiei.

| SuntPrezent13 a răspuns:

Pai nu ai cum sa trăiești în ce nu ai