| Graham2001 a întrebat:

Eu am facut franceza din clasa a 5 a pana cand am terminat acum clasa a 12 a. Sunt considerat avansat sau incepator?

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu te-au lasat corigent in 7 ani, atunci esti cel putin mediu-avansat (B1 sau B2).
Un examen de atestare ar stabili nivelul tau real si ai primi si o dovada scrisa despre asta.

| darrio2007 a răspuns:

Daca ai trecut ca gâsca prin apă, prin materia de limba franceză, poti fi si afon.

| Graham2001 explică (pentru darrio2007):

Nu dau nici doi bani pe materia asta. Eu am nevoie sa stiu unde sunt clasificat dupa 8 ani de franceza.

| darrio2007 a răspuns (pentru Graham2001):

Teoretic, avansat. Dar daca vei sustine vreun examen, sa zicem, in limba franceza, daca nu stii nimic cuvantul avansat pică.

| RobertMoon a răspuns:

Contează ce știi nu cât timp ai făcut.

| Graham2001 explică (pentru RobertMoon):

Sunt planta la franceza. Mie imi trebuie sa stiu la admitere la facultate happy

| sierra1 a răspuns:

"| Graham2001 explică: Sunt planta la franceza"

avansat degeaba

| Catrice a răspuns:

Teoretic, avansat. Practic după cum zici, nici începător.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar un test de cunostinte de gramatica la Alianta Franceza va putea spune ce nivel ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avansat, normal.

| aneliram a răspuns:

Depinde de cat de bine te pricepi la limba franceza, nu decat timp faci(ca altii pot invata intr.un an cat altii in 10)