| LanguageMaster a întrebat:

Eu am terminat profil în liceu și vreau să dau admiterea la facultate de informatică în UK, unde se cere să am bacul dat din matematică.
Pot să dau bacul din nou și să dau acea probă de matematică?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă l-ai picat, mai dai odată, din profilul absolvit NU altul

| Wr3nch a răspuns:

Nu se poate. Contacteaza faculta pe mail si intreaba ce poti face pentru echivalare.

| Dandiiiiiiii a răspuns:

"Eu am terminat profil în liceu" Ce profil?
Bacalaureatul odata promovat, asa ramane. Nu se poate repeta.