| Polinton a întrebat:

Eu aveam un plic cu cerneala si se stergea foarte bine. Acum scrie cu negru si in loc sa se stearga, se face verde(picul este bun, am incercat si cu unul nou). Am cautat pe net si in romana si in engleza, dar ori nu am cautat bine, ori nu e nimic legat de asta. Voi ati patit asa ceva? Stiti ce se intampla? Problema e ca acum am foarte multa cerneala de-asta si parintii mei refuza sa ia alta. Unii profesori nu vor sa scriu cu pilotul.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sa scrii cu pilotul? Doamne fereste! Cu pilotul se piloteaza un aparat de zbor nu se scrie! Cat despre cerneala ea are diferite compozitii. Ia corector nu Pic si va vi mai bine!

| Polinton explică (pentru Salontanul):

Nu pilotul ala...