| qieiqpalz a întrebat:

Eu in ultimu timp ma spal pe dinti dimineata si pana ajung la scoala nu imi mai simt gura curata, sa zic asa ma spal cu una electronica, ma spal in jur la 3 min si dau si pe limba. Oare ce ar fi?(ma spal 1 data pe zi doar dimineata)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Te speli de minim 2 ori pe zi. Daca nu te simti curat, ia ceva de clatit intr-o sticluta si te mai clatesti la scoala de cate ori e nevoie. Poti incerca cu Listerine sau cu o solutie slab salina (0.9%).

| qieiqpalz explică (pentru SkyPilot):

Apa de gura nu e ok? si deci sa ma spal de 2 ori pe zi?

| SkyPilot a răspuns (pentru qieiqpalz):

NU ai vazut reclamele la TV? Pentru sanatatea Dvs. spalati-va de cel putin 2 ori pe zi.

| qieiqpalz explică (pentru SkyPilot):

Bda.dar nu inteleg dc seara.te speli si dormi ma gandesc sa iti cureti gura de la ce ai mancat ziua dar poti face asta cu apa de gura...dar ma voi spala de 2 ori mersi

| SkyPilot a răspuns (pentru qieiqpalz):

Bacteriile se inmultesc si noaptea si nu le deranjeaza nimic. Au timp sa atace smaltul. Mai ales intre dinti si la contactul cu gingia.

| qieiqpalz explică (pentru SkyPilot):

0_0 omg bine ca mi ai amintit

Răspuns utilizator avertizat