| Mihaly14 a întrebat:

Evaluarea nationala 2019 va fi test grila?

7 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Dacă începând de mâine le scrii cate o scrisoare celor de la minister în care sa ii implori sa facă evaluarea grila, o sa se întâmple. Fără implicarea elevilor, ei nu fac nimic. Ajuta și dacă îți pui colegii sa facă la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a discutat despre asta, dar până la urmă s-a renunțat la idee. De ce? Nu schimbi regulile în timpul jocului. Mulți părinți și majoritatea cadrelor didactice nu au fost de acord cu această idee, deoarece se presupune că scopul examenului este de a evalua elevul, în vederea repartizării acestuia la un liceu potrivit nivelului său. La nimereală o poate lua oricine. E în defavoarea celor bunicei, care mai și învață.
Anul ăsta evaluarea națională va fi în același format ca până acum, structura nu se schimbă.

| christine99 a răspuns:

Ar fi prea de tot laughing

| User23434 a răspuns:

Proful meu de mate zicea ca asa o sa fie, diriga spunea ca este doar o idee. Poate ca nu este inca sigur.

| Ivanescucristina a răspuns:

Din câte știu este un subiect grilă, restul vor fi întrebări care trebuie să răspunzi tu, ori exerciți

| Mohican a răspuns:

Ma uit putin la intrebarile precedente ale tale.
'Cat costa un Apple watch...' si 'Ce se intampla daca iau sub 5 la evaluarea nationala'.

Eu zic sa lasi mofturile si sa inveti sa te implici in societate, ca tara e plina de lechele.

| grimalkiny a răspuns:

Nu. Ai aici modelele oficiale pentru Evaluarea Natională de anul acesta: http://subiecte.edu.ro/2019/evaluarenationala/modeledesubiecte/.