| Vernusio a întrebat:

Exista invatamant postliceal gratuit in Galati?

Răspuns Câştigător
| Gerard9965 a răspuns:

Da, exista invatamant postliceal in Galati.
Se pot inscrie persoane cu urmatoarele atributii:
Absolvenții de liceu, cu sau fără diplomă de bacalaureat, în conformitate cu prevederile Legii Educației Naționale nr. 1 din 2011. De asemenea, toate persoanele indiferent de vârstă și formație profesională (condiția minimă - absolvirea unui liceu) care urmăresc obietive cum ar fi: dobândirea de noi abilitați profesionale, perfecționare, formare continuă - pentru a deveni mai competenți pe piața muncii.

Singurele locuri gratuite sunt la buget. Daca intri la buget, faci invatamant postileal gratuit, in caz contrar, nu.

Numarul de locuri este definit de :

Domeniul
( grupe de calificare profesionale ):

-Informatică-28 locuri
Calificarea profesională-
Administrator reţele locale şi de comunicaţii

-Economic 15 locuri Funcţionar bancar

-Economic 15 locuri Agent fiscal

-Transporturi - 28 locuri
Asistent de gestiune in transporturi

-Economic 28 locuri
Tehnician in comert international

1 răspuns: