| Bbbloxber a întrebat:

Exista pasari care s-au nascut din oua si cu toate astea nu fac toata viata lor oua?
Timp : 48 ore
Primul raspuns corect ( si argumentat ) primeste fundita!
Dupa 48 de ore o sa afisez eu raspunsul!

Răspuns Câştigător
| babydollella a răspuns:

Cele de gen masculin.de ex cocosul. s-a nascut din ou... dar saracu nu fc oualaughing

12 răspunsuri:
| VariantaVerde a răspuns:

Pasarile de gen masculinhappy

| Bbbloxber explică:

Ia asculta ma @antitemepenet19191, in primul rand cand oi invata sa pui intrebari atunci sa ii judeci si pe altii care pun!
Lasa fitele tale de geniu pripasule si veze-ti de treaba!
Atata timp cat nu e o tema sa nu te doara pe tine!
Ai inteles duda?
Sau vrei sa iti explic fiecare cuvant!
Pentru mine funditele sunt ca niste premii!
Si intrebarea nu am luat-o dupa net!
Daca vrei sa iti dovedesc, comanda de la Erc Press cartea "Matematica pentru invingatori!" si o sa vezi la pagina 39 intrebarea!
Lasa-te de dat sfaturi ca nu esti tu mai bun ca mine desteptu' lu' peste!

| Bbbloxber explică:

@antitemepenet19191 ia auzi ma: s-a gasit hotul cu prostul si in cazul asta eu sunt hotulwinking
Nu ma intimidezi tu cu frazele tale luate de la S.H!
Si da am vazut cum m-am exprimat!
Daca nu stiai "duda" vine de la "dude" care inseamna tipule.Si daca nu ai observat acest cuvant a intrat de demult in vocabularul internetului!
Da la cultura ta generala si la IQ-ul tau ( care de-altfel este 0) ce sa stii!
Si "copiuta mea" e de 10 ori mai buna ca porcaria ta ( care trebuia sa aduca jignire la adresa mea)!
P. S. ia pune-te singur pe carte, nu mai imi spune mie ce sa fac, da!? ca eu nu sunt ca tine sa citesc de pe etichete si gata sa ma cred mare desteapta!winking
P. S.(2) Din nou lasa-te de sfaturi!

DEX

pripas-pui de animal
oi invata - P. V. exprimat prin verb la modul indicativ timp VIITOR II, persoana a-II-a numarul singularwinking

| Bbbloxber explică:

@antitemepenet19191, eu piti? laughing cand te-ai uitat ultima oara in oglinda?
Si am limbaj de boschetara? Da tu de ce ai nikname de tocilar?
OOO, crezi ca mi-e frica de unu' cu un an mai mare care ma tot ameninta!
Si eu caut cearta?
Tu te-ai uitat macar cine a inceput?
Tu crezi ca mi-am facut cont pe TPU ca sa ma cert?
NU!
Dar tu?
Din cate am observat ti-ai facut un obicei sa critici intrebarile!
Parca erai antiteme, acu esti anti ce?
Si nu-mi da mie lectii de literatura, ca eu stiu la ce m-am referit cand am scris proverbul ala!
E mai greu sa te prinzi nu!?
Si am vrut sa fac pe desteapta?
Daca ai fi citit clar unul dintre mesajele mele, ai fi vazut ca intrebarea e luata din carte!
Si atunci?
Iti spun eu! Singurul enervant de-aici esti tu!
Tu crezi ca pe mine ma faci sa ma simt prost, doar ca imi scrii tu acolo cateva randuri!
Mai invata, si lasa-te de meseria asta(si asta e sfat prietenesc)!
Sti inca ceva: Hai pa, ca nu am chef sa ma cert cu oamenii ca tine!

| Bbbloxber explică:

Esti baiat, ooo scuza-ma nu mi-am dat seamawinking

| SaintJimmy a răspuns:

Cocoşiiiiiiiii, mă, cocoşi.
OMG ce interesant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. daca se nasc din oua si dupa nu fac oua nu ar avea cum sa se inmulteasca.
cu excuptia masculilor: se pot naste din oua dar nu fac oua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai cauta si tu pe net! Ce sa zic parca ne oferi luna de pe cer cu fundita ta!
Hai mai lasa copilariile si mai foloseste-ti si tu materia cenusie!
Ce sa zic, mare lene pe capul vostru!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Bbbloxber auzi mai smartalogule ce te crezi: invata mai intai sa scrii corect gramatical si sa ai un vocabular din care sa intelega omul ceva.
Tu macar ai revazut ce ai scris? Ai vazut cum te-ai exprimat?
Vai de capul tau! La capitolul asta da, sunt cu mult peste nivelul tau mai smechere!
Si nu ma lua tu pe mine cu intrebari de cultura generala pe aici cand tu nici macar nu stii sa scrii.
Asa ca mai citeste si tu niste carti ca sa impresionezi data viitoare cu copiuta ta de 2 lei pe care vrei sa mi-o adresezi!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Bbbloxber oops! Scuze tanti piti te-am facut baiat din greseala!
Pai atunci totul devine mai interesant! Credeam ca este un baiat la ce exprimare de boschetar ai putut sa ai!
Invata de acum inainte limba adevarata :adica engleza nu limba internetului fiindca daca tu ai sa te duci intr-o tara straina si ai sa spui "duda" lumea o sa rada si cu partea posterioara de tine.
Plus nici romana nu o stii bine : "sti" se scrie "stii" cauta si asta pe DEX nu numai cuvinte mariwinking!
Si zicatoarea pe care tu ai folosit-o este absoult gresita pentru situatia asta.
Cea potrivita este : "Decat codas la oras, mai bine in satul tau fruntas"! Si se potriveste sat dupa unele regionalisme pe care le-ai utilizat : "oi", "veze-ti". Ce parere ai, nu-i asa ca parca vorbeste o tarancuta?
Si nu te mai lauda pe aici ca folosit si tu un cuvant cu, care ai fi vrut sa ma jignesti (n.r. pripas), fiindca in acest caz te autocaracterizezi.
Esti si tu o mica mucoasa care are chef de ciondaneala dar eu nu le dau elan unor astfel de persoane!
Asa ca vorbeste tata mult si bine fiindca pe mine n-o sa ma faci sa ma simt jignit!
P. S. pentru cei care ati spus ca mai cineva interesat de cultura, domnisoara a vrut doar sa faca pe desteapta pe aici, sa arate cate cunostinte vaste are in acest domeniu! Altfel putea pune la inceput cu "stiati ca...". Si totul suna altfel dar...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Bbbloxber eu sunt baiat n-am cum sa fiu pitipoanca laughing!
Insa ma bucur ca intr-un fel ai recunoscut! Nici eu n-am chef sa mai lungesc discutia asa ca cel inteligent cedeaza!

| 1C3M1ND a răspuns:

Da asa cred...